جراحی شکستگی بینی

جراحی شکستگی بینی

یکی از دلایلی که در بیشتر افراد سبب می شود که به جراحی بینی روی بیاورند شکستگی بینی است. در واقع این عارضه تا حد زیادی می تواند در نمای ظاهری بینی و نیز در عملکرد طبیعی بینی تاثیر گذار باشد. به همین جهت بسیاری از افراد برای بهبود وضعیت ظاهری بینی و سایر اقدامات جهت بالاتر رفتن کیفیت عملکرد بینی دست به جراحی بینی می زنند.

در نوشتاری که در پیش رو دارید در صدد هستیم که بسیاری از موضوعاتی که در حوزه جراحی بینی و جراحی شکستگی بینی وجود دارد را در قالب بخش های مختلف و مجزا مورد بررسی قرار دهیم.

مهم ترین بخش هایی که در ادامه مطالعه خواهید کرد از این قرار است:

 • علل بروز شکستگی بینی
 • علائم و نشانه های شکستگی بینی
 • تکنیک های جراحی شکستگی بینی
 • مراقبت های بعد از انجام جراحی بینی شکسته

علائم شکستگی بینی

یکی از تجربه های بد و مشکل آفرینی که احتمال بروز برای افراد مختلف دارد این است که افراد دچار شکستگی بینی شوند.

در صورتی که بینی فردی بشکند تا حد زیادی می تواند مشکلاتی را در بخش زیبایی و نیز در بخش عملکردی بینی به وجود آورد.

جراحی شکستگی بینی

جراحی شکستگی بینی

علائم و نشانگان این عارضه از این قرار است:

 • کبودی
 • تورم
 • التهاب
 • سوزش مخصوصا زمانی که با انگشت روی آن را لمس می کنید
 • گاها خونریزی هایی در این بخش رخ خواهد داد

علل بروز شکستگی بینی

بینی از جمله اجزایی است در صورت که تا حد زیادی حساسیت دارد زیرا که در صورتی که صورت با مانع یا ضربه ای روبرو شود اولین نقطه از صورت که مشکلاتی را تجربه خواهد کرد بینی است.

بینی از حساسیت های زیادی برخوردار است زیرا از طرفی هم در برابر ضربات ناگهانی آسیب پذیر است از طرفی هم در صورتی که مشکلاتی برایش ایجاد شود تا حد زیادی جراحی آن می تواند حساس تر و دقیق تر شود.

از جمله عللی که در بروز شکستگی بینی دخیل است:

 • تصادفات ناگهانی
 • ضربات ناگهانی
 • برخورد کردن وسیله ای خاص با صورت که اولین بخش صورت بینی است که آسیب می بیند

 جراحی شکستگی بینی

یکی از روش هایی که می تواند برای حل و رفع شکستگی بینی مثمر ثمر باشد جراحی است. در طی این جراحی تمامی مناطقی که آسیب دیده اند بازسازی می شوند. در نهایت بعد از اینکه مشکلات بینی برطرف شد، بخیه انجام می شود تا پوست روی آن قرار گیرد. پانسمان کردن بعد از جراحی می تواند روند بهبودی را تا حد زیادی تسریع کند.

تکنیک های جراحی شکستگی بینی

در مواردی که بینی نشکسته باشد و درحالت عادی باشد دو تکنیک جراحی می تواند از سوی پزشکان بکار گرفته شود. اما در اغلب موارد در صورتی که بینی بیمار دچار شکستگی شده باشد تنها تکنیکی که می تواند مورد استفاده پزشکان قرار گیرد تکنیکی است که در طی آن بافت بینی باید به رو کامل باز شود و نواحی داخلی بینی در دسترس پزشکان قرار گیرد.

به این تکنیک جراحی تکنیک باز گفته می شود. زیرا که برش به طور کامل انجام می شود تا بخش های مختلفی که باید پزشک به آنها دسترسی داشته باشند به سهولت انجام شود.

مراقبت های بعد از انجام جراحی شکستگی بینی

از مهم ترین نکاتی که بعد از جراحی شکستگی بینی باید در نظر داشته باشید این است که مراقبت های ویژه تری را داشته باشید زیرا علاوه بر اینکه بینی جراحی شده است این جراحی با سابقه آسیب هایی نیز بوده است که این جراحی را حساس تر نیز می گرداند.

در این موارد مراقبت ها باید با وسواس و دقت بیشتری انجام شود.

 • حتما از شرکت در فعالیت ها و بازی های گروهی که احتمال ضربه به بینی را افزایش می دهد اجتناب کنید.
 • فعالیت های ورزشی حرفه ای تا مدت زمان چند ماهه کاملا ممنوع است.
 • فعالیت های ورزشی ساده و نرم باید بعد از دوره بهبودی تکمیلی و نیز با مشورت پزشک انجام شود.
 • از بلند کردن یا جابجا کردن وسیله های سنگین به طور کلی باید پرهیز شود. زیرا که این اقدامات موجب افزایش فشار خون و نیز خونریزی در بینی افراد می شود.
 • حتما در روزهای ابتدایی بعد از انجام جراحی از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید تا فشار زیادی به فک و بینی شما وارد نشود.

بهترین جراح گوش و حلق و بینی

یکی از دغدغه هایی که افراد دارند این است که بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی چه کسی است و چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

از جمله معیارهایی که باید در خصوص انتخاب بهترین جراح گوش و حلق و بینی در نظر داشته باشید این است که پزشک مورد نظر باید دانش و سواد آکادمیک زیادی را در زمینه فعالیت های حرفه ای خود داشته باشد. علاوه بر دانش، تجربه و مهارت نیز یکی از مهم ترین مکمل ها در جنب دانش و آگاهی است که تا حد زیادی می تواند در روند تشخیصی و درمانی مشکلات مراجعین اثر گذار باشد.

دکتر شباهنگ محمدی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی، در زمینه ی جراحی های صورت مانند جراحی بینی، جراحی لیفت صورت و سایر جراحی های مرتبط و همچنین جراحی تومورهای سر و گردن فعالیت دارند. جهت هر گونه هماهنگی می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۲۰۹۷۲۷ و ۰۲۱۸۸۲۰۹۷۲۸ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق اینستاگرام با ایشان در ارتباط باشید.

نتیجه گیری

در این نوشتار تمامی تلاش مان معطوف به این بود که مهم ترین نکاتی که در زمینه جراحی شکستگی بینی وجود دارد مطرح شود تا عزیزان و همراهان همیشگی مان در صورتی که با مشکلاتی مشابه در گیر هستند، این اطلاعات راهنمای خوبی برای آن ها باشد.

مهم ترین نکاتی که باید مورد توجه قرار دهید این است که جراحی شکستگی بینی از این جهت که بسیار حساس است باید از سوی بهترین و مجرب ترین جراحان بینی انجام شود.

توصیه ای که داریم این است که در خصوص انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشید تا روند جراحی با موفقیت و به بهترین نحو پیش برود.

(Visited 2 times, 1 visits today)

پاسخ