جراحی بینی با بی حسی

جراحی بینی با بی حسی

تمامی افراد برای انجام جراحی های زیبایی و یا حتی درمانی در پی روشی هستند که عوارض حداقل و دوره نقاهت کمتری را داشته باشد، در این بین افرادی نیز وجود دارد که به دلیل ترس از بیهوشی عمومی نمی خواهند اعمال جراحی را انجام دهند. برای این افراد عوارض بیهوشی نیز می تواند عاملی برای امتناع آن ها از جراحی باشد.

در جراحی بینی که در حال حاضر یکی از متداول ترین جراحی های زیبایی شناخته می شود، برخی افراد به دنبال انجام این جراحی با بی حسی موضعی هستند. اما آیا امکان این نوع جراحی وجود دارد؟

در ادامه این نوشتار سعی داریم با ارائه مطالب مهم در این زمینه آگاهی مراجعین در خصوص انجام جراحی بینی با بی حسی موضعی را بالا بریم، اگر شما نیز یکی از طرفداران این نوع جراحی هستید تا پایان این نوشتار همراه ما باشید:

جراحی بینی

شاید بهتر باشد در ابتدا کمی درباره جراحی بینی بیشتر بدانید. جرای بینی در واقع به معنای حذف نواقص ظاهری و درمان مشکلات داخلی بینی است. بنابراین ممکن است اهداف مراجعین برای جراحی بینی نوع عمل را تحت تاثیر قرار دهد.

حتی ممکن است نوع بینی فرد اینکه استخوانی باشد یا گوشتی در انتخاب نوع بیهوشی موثر باشد. لذا در این جراحی اولین و مهمترین گام مراجعه به بهترین جراح بینی و ترتیب دادن یک جلسه مشاوره قبل از اقدام به جراحی است. در این جلسه مراجع می تواند درباره ترس های خود و یا سلیقه خود از جراحی بینی با دکتر مشورت کند.

گاها نواقص بینی در برخی افراد به قدری ناچیز است که خود پزشک انتخاب بی حسی موضعی را برای جراحی پیشنهاد خواهد داد.

جراحی بینی با بی حسی

جراحی بینی با بی حسی

جراحی بینی با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی

به طور کلی می توان جراحی بینی را به هر دو روش بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام داد. اما به یاد داشته باشید اتخاب هر یک از این دو روش بسته به صلاحدید پزشک خواهد بود وی با بررسی میزان نواقص بینی مشخص خواهد کرد که مراجعه به کدام روش احتیاج خواهد داشت.

در جراحی بینی با بیهوشی عمومی فرد حین جراحی کاملا بیهوش خواهد بود. اما در جراحی بینی به روش بی حسی موضعی بیهوشی وجود نداشته و فرد با بی حسی موضعی حالتی از خواب آلودگی را تجربه می کند.

در این جراحی تزریق لیدوکائین و اپی نفرین به پوست بینی موجب می شود این ناحیه دچار بی حسی شده و فرد در حین جراحی علائمی از درد را احساس نکند.
جراحی با ایجاد بی حسی برای افراد بی خطر بوده و مشکلاتی را به وجود نخواهد آورد. اما زمانی که فرد بخواهد تغییرات گسترده ای را روی بینی انجام دهد به دلیل طولانی شدن زمان جراحی اغلب پزشکان بیهوشی عمومی را ترجیح می دهند.

مزایا جراحی بینی با بی حسی

• انجام جراحی بینی با بی حسی می تواند احتمال ابتلا به عفونت در اثر زخم ها را به حداقل رساند، چراکه مواد بی حس کننده دارای خاصیت باکتری زدایی هستند.

• میزان کبودی در این نوع جراحی نسبت به جراحی با بیهوشی عمومی بسیار ناچیز است.

• اگر بخواهیم به عوارض بیهوشی عمومی اشاره کنیم باید حالت تهوع و استفراغ بیمار در اثر دارو های بیهوشی را در نظ بگیریم، این در حالی است که با بی حسی موضعی این علائم هویدا نخواهد شد.

• در مورد نوع تزریق این دو روش باید اشاره کنیم که تزریق به صورت بی حسی دارای ایمنی بیشتر نسبت به بیهوشی عمومی است.

• توجه داشته باشید مواد بی حسی موضعی از طریق پوست به ناحیه مورد نظر منتقل می شود، در صورتی که داروی بیهوشی را باید از طریق رگ ها به بدن منتقل کنند.

• در اغلب جراحی های ترممی بینی به علت مختصر بودن اعمال تغییر در بینی استفاده از بی حسی موضعی متداول تر ست.

هزینه جراحی بینی با بی حسی موضعی

اگر بخواهیم درباره هزینه جراحی بینی صحبت کنیم باید فاکتورهای بسیاری را در نظر بگیریم. برای مثال نوع بینی فرد، نوع عمل جراحی، آزمایشات قبل و بعد از جراحی، داروهایی که بیمار باید قبل و بعد از جراحی استفاده کند، هزینه بیمارستان و تعرفه جراح مورد نطر می تواند در هزینه نهایی تاثیر گذار باضد. لذا انجام جراحی به صورت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که می تواند هزینه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار دهد.
افراد می توانند با مراجعه به جراح گوش، حلق و بینی درباره تعرفه ها و میزان هزینه های احتمالی با وجود انتخاب جراحی با بی حسی موضعی با پزشک مشورت کنند.

دکتر شباهنگ محمدی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی، در زمینه ی جراحی های صورت مانند جراحی بینی، جراحی لیفت صورت و سایر جراحی های مرتبط و همچنین جراحی تومورهای سر و گردن فعالیت دارند. جهت هر گونه هماهنگی می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۲۰۹۷۲۷ و ۰۲۱۸۸۲۰۹۷۲۸ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق اینستاگرام با ایشان در ارتباط باشید.

نتیجه جراحی بینی با بی حسی موضعی

این نکته حائز اهمیت است که نتجیه جراحی در هر دو نوع بی حسی موضعی و بیهوشی عمومی به میزان تبحر و مهارت و تجربه جراح بستگی دارد. اینکه جراحی به یک روش می تواند نتیجه مطلوبی را ایجاد کند تصوری اشتباه است. البته دقت در رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی نیز در نتیجه جراحی بی تاثیر نخواهد بود.

سخن پایانی

انتخاب نوع جراحی اینکه جراحی بینی به روش باز صورت گیرد و یا جراحی بینی به شیوه بسته و یا اینکه از بی حسی موضعی استفاده شود با بیهوشی عمومی همگی بستگی به صلاحدید پزشک و بررسی های او از وضعیت عمومی فرد خواهد داشت . لذا اولین گام در این جراحی که انتخاب پزشک است. لذا با اطمینان و دقت عکل کنید تا از خطرات و عوارض احتمالی در جراحی بینی مصون بماند.

(Visited 32 times, 1 visits today)

پاسخ