تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی یکی از سوالاتی است که در ذهن بسیاری از شما مخاطبین عزیز نقش بسته است و افرادی که قصد انجام عمل جراحی بینی را دارند باید در ابتدا با نوع بینی خود آشنا شوند. باید بدانید راه تشخیص نوع بینی چیست؟ چه خصیصه ای در بینی گوشتی یا استخوانی وجود دارد؟ عامل تعیین کننده نوع بینی میزان ضخامت پوست، استخوان و غضروف های بینی است. عمل جراحی بینی با هدف زیبایی و برقراری تناسب در چهره و درمان بسیاری از مشکلات تنفسی صورت می گیرد. این نوع از عمل جراحی زیبایی محبوب بر اساس نوع بینی هر فردی متفاوت عمل می شود.

چه تفاوتی بین بینی گوشتی و استخوانی است؟

همانطور که گفته شد عامل متمایز و مشخص کننده نوع بینی ضخامت پوست آن است. بینی های گوشتی در قیاس با بینی های استخوانی از پوست ضخیم تری برخوردار اند، بینی های استخوانی پوست نازک و ضعیفی دارند. این ضخامت پوستی بر روی شکل و فرم بینی هم تاثیر می گذارد و سنگینی آن منجر به افتادگی و پهنای بیشتر نوک بینی می شود. در عوض بینی های استخوانی بسیار محکم و دارای قوز هستند و جزئیات بینی به راحتی قابل مشاهده است به طوری که چنانچه این نوع بینی ها در گذشته دچار شکستگی یا در رفتگی شده باشند بعد از مدت ها هم به راحتی در ظاهر نمایان می شوند.

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

نوع بینی چگونه تشخیص داده می شوند؟

تقریبا همه ی کسانی که کمی در این حوزه مطالعه داشته باشند به راحتی می توانند نوع بینی را مشخص کنند. اما برای تشخیص دقیق تر باید به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح بینی مراجعه کنید تا با معاینات فیزیکی و بالینی به تشخیصی درست دست یابید. در بینی های گوشتی اگر سر بینی را با دو انگشت محکم فشار دهید می بینید که چربی های اضافه از منافذ باز آن بیرون می زنند که چنین حالتی برای بینی های استخوانی صدق نمی کنند. در بینی های استخوانی کوچکترین مشکلی مانند تیز بودن لبه ی استخوان به راحتی قابل مشاهده است.

عمل جراحی بینی گوشتی

در زمان های بسیار دور به روش سنتی برای عمل جراحی بینی گوشتی از روش کاهشی کمک می گرفتند به گونه در عمل بافت غضروفی بینی را بر می داشتند تا بینی شکل و فرمی به خود بگیرد که به راحتی هم قابل برگشت بودند. اما در حال حاضر با پیشرفت عظیمی که در علم و تکنولوژی شاهدش بودیم روش های نوینی برای انجام عمل این نوع بینی ها ارائه شده است. با تکنیک های مدرن امروزی جراح از ابزار های مختلف برای تقویت غضروف های ضعیف تر کمک می کند تا غضروف های تیغه داخلی بینی را به نوک بینی منتقل شوند. از آن جایی که در عمل جراحی بینی گوشتی جراح باید نقص های بیشتری را برطرف نماید این جراحی نیاز به دقت و مهارت بالای دارد و جزو عمل های زیبایی پیچیده محسوب می شود.

عمل جراحی بینی استخوانی

در این نوع عمل جراحی بینی برای رفع قوز موجود در این نوع بینی ها و به دلیل استحکام بالای استخوان های بینی از متد های کاهشی استفاده می کنند. بینی های استخوانی با توجه به ویژگی های که دارند برای عمل های فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی بینی بسیار مناسب هستند و اغلب جزو انتخاب های افراد با این ویژگی ها هستند.

*در عمل های بینی معمولاٌ برای این که بیمار هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نکند از بیهوشی عمومی استفاده می کنند و بنا بر نوع بینی و روش انجام عمل، حدود ۲-۴ ساعت زمان صرف می شود.

نتیجه عمل جراحی بینی

هر قدری که از سمت بالا به پایین برویم تاثیر پوست در میزان موفقیت آمیز بودن عمل جراحی بینی را می بینیم که بر اساس نوع و کیفیت پوست نتایج حاصله از عمل بهتر خواهد شد. هم چنین در عمل جراحی بینی های گوشتی بهتر است دقت و مراقبت بیشتری بعد از عمل انجام گیرد. زیرا این مراقبت ها بر پیشگیری از رشد زائده های گوشتی بر روی بینی تاثیر به سزایی دارد.

دکتر شباهنگ محمدی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی، در زمینه ی جراحی های صورت مانند جراحی بینی، جراحی لیفت صورت و سایر جراحی های مرتبط و همچنین جراحی تومورهای سر و گردن فعالیت دارند. جهت هر گونه هماهنگی می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۲۰۹۷۲۷ و ۰۲۱۸۸۲۰۹۷۲۸ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق اینستاگرام با ایشان در ارتباط باشید.

نکات احتیاطی بعد از اتمام عمل جراحی بینی

در ابتدا بهتر است بگوییم پروسه عمل زمانی پایان می پذیرد که دوران نقاهت و مراقبتی تمام شود و به دلیل اهمیت بالای نکات مراقبتی و تاثیر بالای آن در نتیجه عمل، در ادامه به برخی از توصیه های جراحی بینی در مورد مراقبت های بعد از عمل بینی اشاره خواهیم کرد.

• در همان روز اتمام عمل جراحی باید به خوبی استراحت کنید.
• برای کاهش التهاب، تورم و کبودی ناشی از عمل باید از کمپرس سرد استفاده کنید.
• تا جایی که می توانید از خندیدن ها بلند و حرف زدن های طولانی تا مدت ها بعد از عمل احتناب کنید.
• دوره نقاهت عمل بینی معمولا از یک هفته تا ۱۰ روز است که در این دوران باید از انجام هر گونه فعالیت سنگین ونیمه سنگین مانند تمرینات ورزشی، شنا کردن و جابه جایی اجسام خودداری کنید.
• در طرز خوابیدن خود دقت کنید تا در حالت استراحت هیچ گونه فشاری بر روی بینی وارد نشود.
• تا قبل از رسیدن به بهبودی کامل حتی المقدور در فضا های شلوغ و تردد نکنید زیرا احتمال برخورد با بینی تان در چنین فضاهای بیشتر است.
• برای کاهش فشار به بینی غذا های جویدنی را کنار بگذارید و اغلب مایعات مصرف کنید.
• تا مدت ها هیچ گونه تماس مستقیمی با بینی تان نداشته باشید.

نتیجه گیری

به شما مراجعان عزیز توصیه می کنیم برای رسیدن به نتایج مطلوبی از عمل بینی استخوانی و گوشتی تان حتما از بهترین متخصص و جراح بینی کمک بگیرید زیرا در صورت کوچکترین بی دقتی خسارات و عوارض جبران ناپذیری به سلامتی و زیبایی تان وارد می شود.

(Visited 50 times, 1 visits today)

پاسخ