پرسش و پاسخ جراحی بینی

پرسش و پاسخ جراحی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست؟

رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای تغییر شکل، حالت و یا فرم دادن آن است. جراحی زیبایی بینی پنجمین جراحی متداول است که جراحان بینی در سال ۲۰۱۲ انجام داده اند. بر اساس آخرین داده های آماری، این رتبه بندی انجام گرفته است. بیشتر جراحان بر این باورند که جراحی بینی یکی از انواع جراحی است که نیاز به هنر و تجربه بالای جراح دارد. این مورد کاملاً طبیعی است زیرا پزشک با تغییر سه بعدی بینی کاملاً ظاهر این ناحیه را تغییر می دهد.

 نمونه ای جراحی بینی که توسط دکتر شباهنگ محمدی انجام شده است:

آنالیز بینی قبل از جراحی بینی چقدر اهمیت دارد؟

آنالیز قبل از جراحی بینی بر ۵۰ درصد از نتیجه کار تاثیر می گذارد. بیماران می توانند نمونه کارهایی را که می پسندند با خود نزد پزشک بیاورند تا قبل از جراحی هدف آن ها تا حدودی مشخص شود. تنها تعداد اندکی از جراحان گوش و حلق و بینی در زمینه جراحی بینی تبحر بالایی پیدا می کنند.

جراحی بینی شامل چه مواردی است؟

رینوپلاستی با کمک بیهوشی عمومی انجام می گیرد. زیرا خونریزی از پشت حلق صورت می گیرد و این مورد برای بیمارانی که بیمار هوشیار هستند، می تواند ناراحت کننده باشد. با این حال با بیمار مشورت می شود تا بهترین نوع بیهوشی استفاده گردد.

تکنیک های مختلفی بسته به شکل دلخواه از بینی به بیمار پیشنهاد می شود. تکنیک جراحی بینی به شیوه باز و بسته در موارد مشخصی انجام می گیرند.

آیا نیاز به انجام جراحی های دیگر و یا معاینه بعد از جراحی بینی می باشد؟

رینوپلاستی نوعی جراحی پیچیده است که بعد از آن بینی متورم می شود. بنابراین احتمال اینکه نیاز به انجام اقدامات خاصی بعد از جراحی باشد، وجود دارد. حدوداً ۱۵ درصد از جراحی های رینوپلاستی نیاز به جراحی ترمیمی دارند که البته در صورتی که جراحی با اصول درستی انجام گیرد، این احتمال به حداقل می رسد.

بعد از جراحی رینوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

در طول جراحی رینوپلاستی از بی حس کننده های قوی استفاده می شود تا بیمار اتاق عمل را به حالتی ترک کند که دردی احساس نکند. یک اسپلینت معمولاً بر روی بینی برای یک هفته قرار می گیرد. بینی به طور مشخصی متورم می شود و این مورد تا روزها ادامه می یابد. به هیچ وجه نباید در بینی دمیده شود. نیمی از بیماران که رینوپلاستی انجام می دهند، مقداری کبودی را تجربه می کنند. شاید تا یک سال زمان ببرد تا آثار تورم کاملاً از بین برود. ولی بینی قطعاً بعد از زمانی که اسپلینت برداشته می شود، تورم ندارد و ظاهر بهتری پیدا می کند.

ریسک ها و محدودیت های جراحی بینی چیست؟

محدودیت اصلی و بزرگ جراحی بینی پوست ضخیم بینی است که معمولاً به سختی می توان آن را کوچک کرده و قاب بهتری برای بینی ایجاد کرد. در صورتی که پوست بینی ضخیم باشد نمی توان حجم زیادی از بینی را کاهش داد. خطرات جراحی شامل عفونت، خونریزی بعد از عمل، بی حسی، تورم و افتادگی احتمالی بینی، ایجاد اسکار، پر بودن بینی، دفرمه شدن بینی و ایجاد سوراخ هایی در داخل تیغه بینی اشاره کرد.

منبع : https://www.rhinoplastysociety.org/about-rhinoplasty/faq

(Visited 1 times, 1 visits today)

پاسخ