تورم بعد از جراحی بینی

تورم بعد از جراحی بینی

به طور کلی دو نوع تورم بعد از رینوپلاستی وجود دارد. بعد از جراحی رینوپلاستی نوعی تورم فوری و مشهود وجود دارد که در نتیجه تجمع مایعات در ناحیه بینی و صورت است. این تورم فوری بسیار مشهود است و یک مورد کاملاً طبیعی بعد از جراحی بینی است. این نوع از تورم می تواند همراه با کبودی بروز کند. گرچه هر بیمار به نوع متفاوتی روند ترمیم را پشت سر می گذارد، ولی میزان این نوع تورم می تواند توسط جراح و استفاده از برخی تکنیک های مناسب کمتر باشد.

پزشک جراح با انجام برخی اقدامات و ایجاد برش های مناسب می تواند کبودی و تورم ناشی از جراحی بینی را به حداقل برساند. در اکثر جراحی های بینی از تکنیک جراحی بینی به شیوه باز استفاده می شود. جراحی بینی به شیوه باز یا بسته دلیل تورم بعد از جراحی بینی نیست. حتی در جراحی های بینی به شیوه بسته شاهد تورم زیادی می توان بود و در جراحی بینی به شیوه باز می توان شاهد تورم بسیار کمی بود.

تورم بعد از جراحی بینی

تورم بعد از جراحی بینی

روند انجام جراحی بینی و تاثیر آن بر تورم

در جراحی رینوپلاستی پوست ناحیه بینی برداشته و بلند می شود و از غضروف و استخوان های زیرین جدا می شود. پوست از بینی جدا می شود و بلند می شود و این مورد در هر دو شیوه جراحی بینی نیاز است. این اقدام و نوع انجام آن تاثیر زیادی در تورم بعد از جراحی بینی دارد. همانند هر تکنیک جراحی بینی، هر میلی متر از برش هایی که در این جراحی ایجاد می شوند اهمیت دارند. همچنین هر سطحی از پوست بینی که از ناحیه زیرین جدا می شود اهمیت دارد. حتماً متوجه شده اید که هر میلی متر بلند کردن پوست بینی هم اهمیت زیادی دارد. پزشک جراح در زمان انجام این جراحی باید توجه ویژه ای به این نکات کند تا هرچه بیشتر تورم و کبودی بعد از جراحی را کاهش دهد و محدود کند.

از سوی دیگر زمانی که استخوان بینی دچار تغییراتی می شود، باید به تکنیکی که مورد استفاده قرار می گیرد توجه نمود. همچنین قرار دادن کمپرس یخ بر روی ناحیه صورت می تواند کمک زیادی به رفع تورم و کبودی کند. بنابراین به بیماران پیشنهاد می شود که در بیست و چهار ساعت اول بعد از جراحی بینی تا جای ممکن و هرچه قدر می توانند از کمپرس یخ استفاده کنند. ولی در روز های بعد از جراحی بینی کمپرس یخ تاثیری بر کنترل کبودی و تورم ندارد.

دکتر شباهنگ محمدی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی، در زمینه ی جراحی های صورت مانند جراحی بینی، جراحی لیفت صورت و سایر جراحی های مرتبط و همچنین جراحی تومورهای سر و گردن فعالیت دارند. جهت هر گونه هماهنگی می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۲۰۹۷۲۷ و ۰۲۱۸۸۲۰۹۷۲۸ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق اینستاگرام با ایشان در ارتباط باشید.

این نوع از تورم از تورم های ناحیه پوست بینی تفاوت دارد که بعد از جراحی اتفاق می افتد و چند ماه بعد از جراحی از بین می رود. نوع دوم تورم مربوط به تجمع مایعات در زیر پوست است. در زمان انجام رینوپلاستی، غضروف ها و استخوان های بینی تغییر شکل پیدا می کنند. گاهی اوقات از غضروف های مصنوعی برای نوک بینی استفاده می شود تا شکل مناسبی به بینی داده شود و نتیجه زیبایی برای ظاهر بینی فراهم شود. پس از آن پوست بینی بر روی استخوان و غضروف بینی قرار می گیرد و شکل جدید بینی طراحی می شود.

پوست باید حالت جدید خود را بگیرد. در این شرایط مایعات در زیر پوست بینی و غضروف ها تجمع پیدا می کند. برای اینکه این مورد رفع گردد نیاز به چندین ماه زمان است تا ترمیم کامل صورت گیرد. قانون جاذبه و تجمع مایعات در بدن دو فاکتور اصلی برای کنترل این تورم هستند. حتماً متوجه می شوید که قسمتی از بینی که سمت استخوان هاست، اولین ناحیه ایست که تورم کاهش می یابد.

منبع : https://www.facialplasticsurgerymiami.com/blog/understanding-swelling-takes-place-rhinoplasty

(Visited 1 times, 1 visits today)

پاسخ