ماندگاری بوتاکس

ماندگاری بوتاکس

بوتاکس نوعی داروی تزریقی برای زیبایی است که می تواند به کاهش ظاهر چین و چروک ها کمک کند. به طور کلی تاثیر بوتاکس معمولاً ظرف ۴ تا ۶ ماه بعد از درمان از بین می رود. بوتاکس برای موارد درمانی مانند درمان میگرن، کاهش اسپاسم های گردن، عرق کردن بیش از حد و … هم به کار می رود. ولی عمده استفاده از بوتاکس در مصارف زیبایی است. زمانی که از بوتاکس برای اهداف درمانی استفاده می شود معمولاً دو تا سه ماه تاثیر خود را می گذارد و بعد از آن از بین می رود.

هنگامی که بوتاکس تزریق می شود، محل تزریق و مقدار تزریق می تواند بر مدت زمان ماندگاری آن تاثیر بگذارد. فاکتورهای دیگری هم می توانند بر میزان موثر بودن بوتاکس تاثیر بگذارند مانند:

– سن بیمار
– خاصیت کشسانی پوست
– عمق چین و چروک ها
– فاکتورهای دیگر

برای مثال زمانی که از تزریق بوتاکس برای چین و چروک های خیلی عمیق استفاده می شود، معمولاً چروک ها کاملاً از بین نمی روند و تاثیر بوتاکس سریع تر از بین می رود.

ماندگاری بوتاکس

ماندگاری بوتاکس

آیا تکرار در دفعات درمانی بر ماندگاری بوتاکس تاثیر می گذارد؟

استفاده از بوتاکس به طور منظم می تواند باعث طولانی تر شدن اثر آن باشد. فلج عضلات با بوتاکس باعث می شود که فرد نتواند از عضلات آن ناحیه از صورت استفاده کند. در صورتی که از عضلات استفاده نشود، عضلات کوتاه تر و کوچک تر می شوند. به این ترتیب فرد به درمان های کمتری نیاز دارد تا همان نتیجه را مشاهده کند.

چه مدت زمان یک بار می توان تزریق بوتاکس کرد؟

با پزشک خود صحبت کنید تا در مورد اینکه چه مدت زمان یک بار می توان تزریق بوتاکس را انجام داد. زیرا در صورتی که بیش از حد از تزریق بوتاکس استفاده شود ممکن است ایمن نباشد. تزریق بوتاکس نباید هر سه ماه یک بار زودتر انجام شود تا بدن نسبت به مواد بوتاکس مقاوم نشود. در بسیاری از موارد می توان بوتاکس را هر شش ماه یک بار انجام داد و از تاثیرات آن بهره مند شد.

دکتر شباهنگ محمدی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی، در زمینه ی جراحی های صورت مانند جراحی بینی، جراحی لیفت صورت و سایر جراحی های مرتبط و همچنین جراحی تومورهای سر و گردن فعالیت دارند. جهت هر گونه هماهنگی می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۲۰۹۷۲۷ و ۰۲۱۸۸۲۰۹۷۲۸ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق اینستاگرام با ایشان در ارتباط باشید.

چگونه می توان از بروز چین و چروک پیشگیری نمود؟

اقدامات مشخصی برای پیشگیری از بروز چین و چروک جدید و حفظ پوستی سالم انجام می گیرد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

– استفاده مداوم از ضد آفتاب
– عدم مصرف سیگار و دخانیات
– هیدراته نگاه داشتن بدن
– استفاده از مرطوب کننده
– برخورداری از یک رژیم غذایی سالم
– مصرف پاک کننده های ملایم پوستی

بوتاکس معمولاً ۳ تا ۶ ماه دوام می آورد. درمان های معمول با بوتاکس بر مدت زمان دوام بوتاکس تاثیر می گذارند. به طور کلی با گذشت زمان و بعد از استفاده منظم، فرد احتیاج به درمان های کمتری با بوتاکس دارد.

نتیجه گیری

تزریق بوتاکس روشی جا افتاده و مرسوم برای پیشگیری و درمان چروک های پوستی است. این روش زیبایی برای سال های سال مورد استفاده قرار می گیرد و نتایج خوبی در پی داشته است. همچنین با استفاده مداوم از آن می توان فواصل درمانی یا دوز مصرفی را کاهش داد.

منبع : https://www.healthline.com/health/how-long-does-botox-last#takeaway

(Visited 1 times, 1 visits today)

پاسخ